Честита Нова Година! Честита Нова валута!
С настъпването на Новата година, новата валута вече е реалност. Освен носталгията по лева, неяснотите предизвикват притеснения.
Нужен е оптимизъм!

Знаете ли, че www.evroto.bg предлага отговор на въпроса: Дали влизането в еврозоната ще удвои цените?
И отговорът е отрицателен.
Факт: Опитът на последно присъединилите се към еврозоната държави показва, че непосредственият ефект от приемането на еврото върху ценовите равнища е около 0,3% и е еднократен за новите членки. Пример за това е Хърватия – през ноември 2022 г., малко преди въвеждането на еврото, страната отбеляза инфлационен пик от 13%, след който инфлацията започна да намалява. Тази тенденция не се промени с влизането на Хърватия в еврозоната на 1 януари 2023 г. Преминаването от куна към евро има минимално въздействие върху потребителските цени, като ефектът му е изчислен от Евростат в покачване до 0,2%.
Същият сайт предоставя информация как въвеждането на еврото се е отразило върху покупателната способност на народите. В обобщение – очаква се да забогатяваме материално все повече.
Нека Новата 2026 г. ви донесе истинско богатство – от мечти, свободи, осъзнатост, съпричастност и любов!
Логистиката е сектора, който оперира с всички валути. Доставя любов, мечти, доверие както и най-необходимите ежедневни продукти.

А с настоящия бюлетин се надяваме да сме ви доставили не само важна информация, но и доза оптимизъм. Нека позитивният дух и увереността ви съпътстват през 2026!
